رضا پهلوی بدنه سپاه و نیروهای مسلح را نشانه رفته است

برنامه رضا پهلوی نشانه رفتن بدنه سپاه است، کاری که اصلاح طلبان از انجام آن ناتوانند

رضا پهلوی از یک طرف ایرانیان را برای اقدامی ملی در جهت اجتناب از حمله نظامی به ایران فرا می خواند و از طرف دیگر وارد گفتمان تازه ای با بدنه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی شده است.

رضا پهلوی اخیرا نقش تازه ای برای خود تعریف کرده که به تعبیر من، اصلاح طلبان از اجرای آن ناتوانند.

رضا پهلوی در اکثر مصاحبه های اخیر خود با رادیو فردا، دویچه وله، رادیو کوچه، تلویزیون پارس و… روی یک نکته کلیدی تاکید زیادی می کند و آن، دادن احساس امنیت به بدنه سپاه و نیروهای مسلح در فردای ایران آزاد است. او به درستی بدنه سپاه، افراد نظامی و نیروهای مسلح را نشانه رفته است.

هر چه زمان می گذرد، پختگی و تیز هوشی رضا پهلوی در عرصه سیاست بیشتر نمایان می شود. او در میان تمام مسائل روز ایران هم چون؛ خطر شروع حمله نظامی به ایران، شکاف ایجاد شده در جنبش سبز درباره گذر کردن یا نکردن از اصلاح طلبانی هم جنس «شورای هماهنگی راه سبز امید»، دعواهای داخلی اصلاح طلبان با هم (به طور نمونه دعوا و اتهام زنی جرس و سحام نیوز به هم درباره مشاور بودن یا نبودن مجتبی واحدی)، دعوای داخلی باند خامنه ای و باند احمدی نژاد و بسیاری موضوعات دیگر، روی یک نکته تمرکز کرده است.

از مصاحبه های اخیر رضا پهلوی این طور بر می آید که برنامه عملی او برای پیشبرد جنبش دموکراسی خواه ایران، تمرکز بیشتر روی ریزش نیروهای مسلح و برگشتن آن ها بین مردم است. مروری کوتاه بر بخش هایی از مصاحبه های او این مسئله را روشن می کند.

رضا پهلوی در گفت و گو با رادیو فردا (دقیقه 6:11 به بعد): «افرادی که در این نظام گیر کرده اند و دیگر به این نظام اعتقادی ندارند، بسیاری از کسانی که در بدنه سپاه وجود دارند و زمانی فکر می کردند این نظام در جهت منافع مردم خواهد بود؛ الان که دیگر اعتقادی به این نظام ندارند، می توانند به مردم بپیوندند. این افراد نباید فکر کنند که با از بین رفتن حکومت، آینده آن ها نیز در خطر است، بلکه برعکس، آن ها جایگاه خود را در آینده کشور حتما خواهند داشت.»

رضا پهلوی در گفت و گو با رادیو کوچه: «هر کس امروز در بدنه حاکمیت است به معنای گناهکار بودنش نیست. به هیچ عنوان نباید افرادی که درنظام گیر کرده‌اند فکر کنند که آتیه‌ای نخواهند داشت. به طور مسلم باید در نظر بگیریم که به‌طور مثال عوامل انتظامی نظام نباید فکر کنند که اگر این نظام فرو بپاشد، آن‌ها هم باید با این نظام غرق شوند و به پایین بروند.»

«آن‌ها می‌توانند آینده خودشان را در ایران داشته باشند. ما نمی‌توانیم به یک آینده با ثباتی برسیم مگر بخش عظیمی از کسانی که در همین نظام گیر کرده‌اند، جزیی از راه حل در آینده باشند. ما نخواهیم توانست به آن آزادی واقعی دست یابیم مگر این‌که شریک ما در این مرحله نیروهایی باشند که امروز تکلیف خودشان را با ملت به این شکل روشن می‌کنند که طرف مردم را خواهند گرفت و نه طرف نظام را. به طور مسلم رژیم به عوامل خود می‌گوید که «فکر نکنید که شما قسر در خواهید رفت و ناچارید تا ابد با ما باشید» که این یک دروغ محض است نظام می‌گوید و نباید در این تله به هیچ‌عنوان افتاد.»

رضا پهلوی در گفت و گو با تلوزیون پارس: «باید فرمول هایی را در نظر بگیریم که امکان ریزش در خود رژیم به نفع حرکت مردمی بیشتر شود. بدون این که نام سازمان خاصی را ببرم، باید بگویم در بدنه نظام، افراد بسیاری هستند که می خواهند از نظام خارج شوند و به مردم وصل شوند. امروز این انگیزه چه در کادرهای دولتی و چه در کادرهای نظامی وجود دارد. این مسئله بسیار مهم است که در عبور از این نظام به نظام بعدی، عفو عمومی صورت بگیرد. همه آن هایی که امروز در این نظام گیر کرده اند باید بدانند که در آینده ایران، جا خواهند داشت. آن ها گناهکار نیستند.»

رضا پهلوی در گفت و گو با دویچه وله: «در بدنه همین نظام هستند کسانی که به این نظام هیچ اعتقادی ندارند، و به دلایل مختلف می‌خواهند از این بدنه خارج شوند. مساله‌ای که من آن را بسیار مهم تلقی می‌کنم. خود این افراد از خدا می‌خواهند که برگردند به جرگه‌ی مردم و در ماورای نظام برای خودشان جایی در آینده داشته باشند که حتماً هم باید داشته باشند. حالا چه پاسدار باشند، چه در کادرهای مدیریت همین حکومت، یا در بخش‌های دیگرش. به‌هرحال این‌ها از مردم ایران جدا نیستند. بنابراین جایی هم باید برای‌این‌ها باشد که بتوانند به آن ربط پیدا کنند. این امروز ارجحیت کار ما است.»

لینک این مطلب در بالاترین، آزادگی و دنباله. لطفا اگر پسندیدید رای دهید.

Advertisements

10 responses

 1. واقعا از اينكه عفت كلام رو رعايت نمي كنم احساس شرمساري دارم، اما كلمه اي معادل پيدا نكردم : ريييييييييييده!!!!!!!!

 2. ba salamo dorood be hamwatanan,ma nabayad kari ke khalkhaliha ba nezamia wa siasatmadaran kard tekrar beshe,inan niroha amozesh dideh ba poole in sarzaamin parwaresh dadeh shodan,bazsazi iran ba komake hamin niroha be poshtibani melat emkan pazire,ayandeh saz bashim dast dar daste ham

  • خیلی جالبه که شما که 32 سال زیر زور و فشار این حکومت بودی و میدانی که این اخوندااصلا سیاسی نیستن و از قانون سیاستمداری اطلاعی ندارن و یا کنترل اموراجتماعی را بلد نیستن. اخوند برای کلاه بردای وفحشاوسرقت ویا تقییه یا خدعه میتواند کلاسهای مافیایی خود را در قم و نجف و کاضمین و کربلا تشکیل دهد و دوباره پس از چندی با کمک استسمار گران داخلی و خارجی شروع به کشیدن نقشه برای دزدی و غارت این مرزو بوم و مردم را بکند.ویا اون سپاهی که با پول و خون مردم اکنون زندگانی بسیار خوبی را داراس و به علت بی خردی ویا نداشتن سواد نظامی و سیاسی ,نتها بخاطراینکه چشم بسته فرامین را انجام میدهد را در اینده دوباره بر صندلی قدرت تکیه زند.ایا کسانی که در دانشگاههای 2زاری به القاب دکتر و مهندس امروز مساعل اجتماعی سیاسی و یا فرهنگی واقتصادی را در دست دارن ,ایا واقعا اطلاعات صحیح را دراین دانشگاهها اموخته اند یا اینکه ایشان با سهمیه ودر نهایت پارتی بازی موفق به اخذ این مدارک بی اعتبارشده اند را دو باره بر سر کارشان نهاد.خب این افرادکه هیچ اطلاع علمی نسبت به مساعل ندارند را چگونه میتوانند موجب کمک شوند؟حال اگر انها اطلاعات علمی را ندارند,ایا شرف هم ندارن؟ایا دارای علم تشخیص نیستند که بد را از خوب تشخیص دهند؟اگر دارن پس چرا از اعمال خود یا هم سنگرهای خود کناره نمیگیرن؟ایا انها برای سیر کردن خوانواده خود مجبور به ظلم در حق هممیهنان خود هستند؟پس شرفشان کجاست؟من با نظر شما کاملا مخالفم.اگر کسی با هر عنوانی ظلمی در حق هممیهن من کرده باید این شهامت را داشته باشه که حداقل با وجدان خود به حل مساعل بپردازد.هر کسی که باعث بخون کشیدن مردم بوده و هست,حتی اگر یک قطره,میبایست محاکمه شود.خوانوادههایی که عزیزانشان را توسط این حکام از دست داده اند میبایست کیفرخواستهایی برای عزیزانشان درخاست کنن و میبایست متخلفین به انسانیت وازادی حتما محاکمه شوند و به نظر من متهمین میبایست در سازندگی وطن سهیم باشند . سهمی بیشتر از افراد معمولی که هیچ سمتی و مقامی را نداشته اند.من پیشنهاد میکنم که برای این متهمین
   ,نه زندان بلکه اردوگاههی کار اجباری درست شود و این متهحمان بیل و کلنگی داده شود که در راه اباد سازی ایران از انها استفاده شود.تنها بیل و کلنگ میتواند این سیه قلبها رو ادم کنه و مملکتو اباد.

 3. هر چه شاهزاده پر طرفدارتر شود احتمال ترورش بیشتر می شود.
  آخوندها دارند یواش یواش احساس می کنند که رضا پهلوی به عنوان تنها دشمن مهمشون ممکنه براشون مشکل ساز بشه.

 4. شاهزاده با شرکت در یک مصاحبه بی خاصیت جدید که حتما آنرا هم به حساب » تلاش » های دموکراتیک خود برای آزادی ایران میگذارد شرکت کرد تا به پرسش های خصوصی پاسخ دهد.

  اولین پرسش از شازده در مورد شغل شان بود .شازده ابتدا به پته پته افتادند و عجیب ترین حرفی که امکان زدن ان بود را بیان کردند ، شازده فرمودند که شغل ایشان » مبارزه » علیه نظام است ! شازده مبارزه را حتما به دلیل نان و آبدار بودنش به عنوان شغل مدام العمرانتخاب کرده اند .در تمام تاریخ ملل و ایران چنین شغلی را نخواهید یافت .شازده به زبان بی زبانی در اینجا اقرار میکند که مبارزه را ابزار کسب و کار و ممر درامد قرار داده است !
  شازده سالی ۳ میلیون دلار هزینه زندگی و مبارزه خود را از کجا میاورد ؟
  چه شغل عجیبی شازده سید انتخاب کرده که به جای دریافت حقوق همینطور پول میریزد و برای آب در هاون کوبیدن باید اینقدر هزینه دهد. شغل به منظور کسب درامد است نه هزینه کردن برای باد هوا .

  خوب میبینیم که به هیچ شکل قابل توجیه نیست که کسی ۳۳ سال شغل مبارزاتی داشته باشد قدم از قدم بر ندارد و وعده های پوچ دادن را به نام تلاش به مردم حقنه کند ،این هم کار مصاحبه های کیلویی و معرفی هزار باره خود به مردم و روضه سوزناک برای مردم خواندان که ۱۷ سالم بود انقلاب شد و .. کسی ۳۳ سال عمرش را بر سر این چیز های پیش پا افتاده تباه میکند بعد اینها که با اندازه یک ارزن هم ارزش ندارند را به حساب مبارزات شغلی خود میگذارد ؟ آن هم یک عمر؟

  راز پنهان این معما چیست ؟مبارزه ی که هیچگاه درکار نبوده پس از دفتر دستک برای چه هست ؟ این همه سفر و مصاحبه برای گفتن اینکه من ۱۷ سالم بود انقلاب شد ، دموکراسی چیز خوبیست ، من شازده نیستم ، و از این قبیل حرف های دوزاری . هزینه این ها از کجا تامین میشود؟ بانو سید فرح که پول برایشان هچون گوشت تن هست حتی اگر میخواستند قادر به پرداخت چنین هزینه هایی نبودند .

  آیا همه این هزینه ها توسط بیت رهبری پرداخت میشود تا شازده سر ما را گرم و تنها الترناتیو جدی نظام پادشاهی را با خود با اقدامات دستوری از جانب نظام نابود کند؟ میبینیم که حالا همه زنجیر های مفقود پیدا شده و حقایق روشن میشوند .این دفتر در حقیقت شاخه ی از بیت رهبری است که وظایفی که به شازده دیکته میشود را انجام میدهد ، به موقع برای گمراه کردن مردم با عکس قلابی ندا به میدان میاید ، هر بار که رژیم در خطر و بحران قرار میگیرد شازده همانند سوپر من لباس رهبر اپوزوسیون را پوشیده به میدان میایید تا رهبر دیگری پیدا نشود ، و در لفافه هم مردم را به آشتی با رهبر و آخوند ها دعوت کند و ریشه به تیشه مبارزه و مبارزان بزند.

  شازده کارمند و حقوق بگیر سید علی است و شغل شریفشان سرباز غیبی امام زمان سید علی در امریکا و اروپا است . خرابکاری در اپوزوسیون ، جاسوسی و لو دادن مبارزانی که او را رهبر ومبارزات به حساب آورده با او تماس میگیرند و هر دستوری که از بیت رهبر بیاید .

  شازده اصلا این کار خود را خیانت به حساب نمیاورد بلکه بر عکس بر اساس تربیت غیر ایرانی و توده ا ی اسلامی خود این کار ها را خدمت بسیار بزرگی به اسلام و نظام اسلامی و اولین حکومت سید ها در تاریخ به حساب آورده و انتظار قدردانی دارد و خداوند از او راضی هست و درب های بهشت به رویش باز خواهند ماند.

  در مقابل نظام مردمی نجس و مجوس را میبیند که پیغبر و الله را سب و نفرین میکنند به همین دلیل از ایرانیان متنفراست و به آغوش اسلام و آخوند و سید علی پناه میبرد تا هر دو دنیایش را تضمین کرده باشدو همه دروغ های خود را تقیه اسلامی به حساب آورده که در جهت و نیت خیر بقای نظام اسلامی و اسلام بوده است و از دید او محمد رضا شاه و رضا شاه کبیر انسان های منفوری هستند چون ایرانیان ایرانپرست و مجوس بودند و با اسلام عزیز و سید ها در افتاده بودند و خدا آنان را نخواهد بخشید به همین دلیل هیچ گاه شازده با نیکی از آنان یاد نکرده است .شازده افتخار میکند که شاه سلطان حسین دوم است نه نادر شاه بزرگ و کمر به خدمت اسلام بسته است .

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s